Gümüş Enerji

Hedefimiz; en az enerji ile, doğayı kirletmeden, en çok üretimi yapmak.

GÜMÜŞ ENERJİ Doğalgaz ile çalışan makinalar alanında on yılı aşkın süredir emek veren Makina Mühendis’i tarafından kuruldu. Doğalgazın; ısıya ihtiyaç olan noktada, doğru yakma teknikleri kullanılarak yakıldığında sistem verimliliğinin % 20 - % 50 oranında artışı; bununla birlikte ısıyı taşımak için gerekli olan su, kızgınyağ, buhar gibi akışkanlara ve bunlarla ilgili tesisat ve armatürlerine gerek olmadığı gözlemlenip; özel yakıcılar ihtiyacı tespit edildi.

Yurt içi ve yurt dışı araştırmalarında ısının son noktada elde edilmesi için gerekli, doğru, verimli ve ulaşılabilir yakıcılar bulmakta güçlüklerle karşılaşan ekip Ar-Ge çalışmalarına yönelerek her prosese özel son nokta yakıcıları imal etmeye başladı.

Uzun ve yoğun çalışmalar sonunda GÜMÜŞ, GAUSE, GAZE, Tescilli markalarına TSE Belgesi almaya hak kazandı. Halen bu kapsamda Ar-Ge ve üretimlerini devam ettiren işletme; tekstil, kumaş ve boya, gıda kurutma sistemleri, asfalt – kum – alçı - perlit tesisleri, çimento santralleri, ısıl işlem fırınları için düşük, orta ve yüksek sıcaklıklarda çalışan fırınlara göre Doğalgaz, LPG, Fuel-oil, Motorin yakabilen özel yakıcılar ve yakma sistemleri üretmektedir.

vizyon

Vizyonumuz

Türkiye sınırları içindeki liderliğimizi dünyaya taşımak ve GÜMÜŞ ENERJİ firmasının sektörde dünyanın en değerli markaları arasında yer almasını sağlamaktır.

misyon

Misyonumuz

Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak doğru kanallardan ulaşan genç, dinamik mühendis kadromuz ile güven kazanmış, iş etik ve ahlak kurallarına uygun kaliteli üretim sürecini en yeni teknoloji prensibi ile gerçekleştirerek yurdumuzun bu alanda gelişimini sağlamaktır.