EnglishFrenchGermanItalianPortugueseSpanishTurkish
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseSpanishTurkish

Kurucu Mesajı

Gümüş Enerji

GÜMÜŞ ENERJİ Doğalgaz ile çalışan makinalar alanında 25 yılı aşkın süredir emek veren Makina Mühendis’i tarafından kuruldu.

Doğalgazın; ısıya ihtiyaç olan noktada, doğru yakma teknikleri kullanılarak yakıldığında sistem verimliliğinin % 20 – % 50 oranında artışı; bununla birlikte ısıyı taşımak için gerekli olan su, kızgınyağ, buhar gibi akışkanlara ve bunlarla ilgili tesisat ve armatürlerine gerek olmadığı gözlemlenip; özel yakıcılar ihtiyacı tespit edildi.

Yurt içi ve yurt dışı araştırmalarında ısının son noktada elde edilmesi için gerekli, doğru, verimli ve ulaşılabilir yakıcılar bulmakta güçlüklerle karşılaşan ekip Ar-Ge çalışmalarına yönelerek her prosese özel son nokta yakıcıları imal etmeye başladı.

Uzun ve yoğun çalışmalar sonunda GÜMÜŞ, GAUSE, GAZE, Tescilli markalarına TSE Belgesi almaya hak kazandı. Halen bu kapsamda Ar-Ge ve üretimlerini devam ettiren işletme; tekstil, kumaş ve boya, gıda kurutma sistemleri, asfalt – kum – alçı – perlit tesisleri, çimento santralleri, ısıl işlem fırınları için düşük, orta ve yüksek sıcaklıklarda çalışan fırınlara göre Doğalgaz, LPG, Fuel-oil, Motorin yakabilen özel yakıcılar ve yakma sistemleri üretmektedir.

Mustafa Gümüş